2015. szeptember 28., hétfő

Plasztikai sebészet

Ha arról van szó, hogy szebbek és jobbak legyünk, és ezáltal ne csak mi magunkat, de talán a környezetünk is jobban el tudjon fogadni minket, akkor az ember hiúságának szinte nincsenek határai. Ez a hiúság valószínű már barlangban lakó őseinkben is megvolt, és mikor egy ritkább állatot már csak azért vadásztak le, mert annak bundája különlegesebb és szebb volt, mint a többi állaté, akkor azonnal meg is született az, amit ma divatnak hívunk. Ez a divat évezreden keresztül megmondta, hogy milyen ruhát, milyen ékszert, vagy éppen milyen hajviseletet hordjunk magunkon ahhoz, hogy még elragadóbbnak lásson környezetünk, mint amilyenek valójában vagyunk. És akiket a korszakok múlásával a divat egyre jobban magába szippantott azok egyértelműen a gyengébbik nem képviselői voltak.

Ha ma megkérdezünk valakit az utcán, hogy szerinte a divat milyenné formálta napjainkra az ideális nőről alkotott képet, akkor biztos sokan sokféle dolgot említenének majd, egy azonban minden válaszban ott szerepelne, mégpedig hogy legyen karcsú. Az hogy akár mesterséges, manipulatív módon is, de a nőkbe bele van sulykolva, hogy vigyázniuk kell vonalaikra, az nem feltétlenül rossz, persze csak abban az esetben, ha a karcsúság hajszolása meg tud maradni egészséges keretek kötött.



Azzal mindannyian tisztában vagyunk, hogy az elhízás mennyi komoly egészségügyi kockázatot rejt magában. Egyesek ilyenkor szoktak azzal példálózni, hogy nagyanyáink, meg dédanyáink idejében sem volt fitness terem, meg kalóriaszegény étrend, mégsem híztak el és hosszú, boldog életet tudtak élni ezen felesleges ostobaságok nélkül is. Ezek az emberek csak azt felejtik el, hogyha az ember lánya egész nem álló nap a mezőn kaszál, meg az állatokat eteti, viszi a háztartást, és mellette még egy olyan nyolc, tíz gyereket is nevel, akkor bizony szervezetében nem marad annyi plusz tápanyag, ami zsírként el tudna raktározódni.

A rendszeres testmozgás és a helyes táplálkozás tehát napjainkban fontosabb, mint valaha, és nem csak egészségügyi, hanem esztétikai és önelfogadási szempontból is. Viszont sokan küzdenek ezekkel a plusz kilókkal úgy, hogy a rendszeres testmozgás és a megfelelő táplálkozás ellenére is egyre inkább szélmalomharcnak érzik az egészet, hiszen a megfeszített munka ellenére is ott marad a súlyfelesleg a fenekükön vagy éppen a hasukon. Ennek sokszor vagy egészségügyi, vagy genetikai okok állnak a háttérben, és az ő esetükben sokszor már csak egy sebészeti beavatkozás segíthet.

Ha csak a plusz kilóktól akarunk megszabadulni, akkor hatásos lehet egy zsírleszívás vagy esetleg egy gyomorgyűrű beültetése, de az esztétikai problémát ezzel még nem oldjuk meg. A nagy mennyiségű zsír eltávolítása után ugyanis ott marad a csúnya, megereszkedett bőrréteg, ami sok esetben nem, vagy csak nagyon lassan képes visszanyerni eredeti formáját, és ez koránt sem nevezhető esztétikus látványnak. Ha a súlyvesztés mellett az igazán vonzó testkontúr is a kitűzött célok között szerepel, akkor a valóban hatékony megoldás egy komplett hasplasztika.

Egy ilyen műtét során a zsír eltávolítása után a feleslegessé vált bőrréteg eltávolítása is megtörténik, sőt ha szükség van rá, akkor a hasizomzat megfeszítésére is mód nyílik. Arra azonban készüljünk fel, hogy egy hasplasztikának is lesz maradandó nyoma, hiszen a plasztikai sebészek sem varázslók és nekik is fel kell vágniuk a pácienst a beavatkozás elvégzéséhez. A legtöbb sebész azonban ezt a bemetszést megpróbálja a bikini vonal alatt megejteni, így a heget akár teljes egészében eltakarhatja a fehérnemű. Egy ilyenfajta beavatkozásra azonban nem csak azok adják fejüket akik plusz kilóktól szeretnének megszabadulni. Sok anyuka küzd a problémával, hogy szülés után a terhesség alatt megnyúlt hasfali bőr nem akarja visszanyerni korábbi formáját, így a hasplasztika nekik is segíthet visszanyerni terhességük előtti vonalaikat, de természetesen már csak a szoptatás időszaka után.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése